>

Masaż leczniczy, limfatyczny, szwedzki, terapia bólów kręgosłupa, masaż prenatalny

Oferta masażu na Ursynowie

Paweł Kamiński od wielu lat pracuje jako fizjoterapeuta, masażysta. W pracy wyróżnia go profesjonalne podejście do klienta, a także umiejętność dopasowania oferty masażu leczniczego do jego potrzeb. Jeżeli potrzebujesz masażu limfatycznego albo chcesz skorzystać z masażu ciążowego, to na pewno będziesz zadowolona z kompleksowo świadczonych usług w gabinecie masażu „Fizjo-Masaż”. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu.

Osteopath behandelt den Rcken einer PatientinMasaż medyczny (tensegracyjny) to jedna z nowości na rynku masażu leczniczego. Masaż medyczny opiera się na wnikliwych badaniach naukowych  i na holistycznym rozumieniu funkcjonowania ludzkiego organizmu. Podstawą rozumienia działania tego typu masażu leczniczego jest zasada tensegracji mówiąca o zależności i wzajemnym powiązaniu wszystkich mięśni w ludzkim organizmie.  W momencie napięcia mięśnia, napięcie to jest przez niego przenoszone na mięśnie sąsiadujące, a one przenoszą je dalej. Zdarzają się momenty, kiedy takie podwyższone napięcie pojawia się na długości całego łańcucha.

W takiej sytuacji rozluźnienie jednego mięśnia nie jest możliwe jeżeli nie rozluźnimy całego układu (mięśnie są powiązane).Masaż medyczny jest bardzo dużym postępem w porównaniu do masażu leczniczego skupiającego się na konkretnym, bolesnym miejscu (warto podkreślić, że nie zawsze jest to źródło bólu).

Masaż tensegracyjny to bardzo skuteczna forma masażu leczniczego. W porównaniu do masażu klasycznego potrzeba znacznie mniej zabiegów by terapia przyniosła efekt. Bardzo dobrym pomysłem jest także wcześniejsze wykonanie badania, które pomoże nakreślić problem i kontrolować postępy. Warto podkreślić, że na lepszy rezultat przekłada się ciągły kontakt pacjenta i terapeuty w czasie masażu.

Masaż medyczny wykonywany jest do czasu pełnego usunięcia dolegliwości. Jeżeli ból jest stały, masaże zaleca się nawet co drugi dzień. W przypadku przewlekłości dyskomfortu – co 4. Liczba masaży jest dostosowywana do potrzeb pacjenta.

 

PO USTĄPIENIU DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH ZACHĘCAM DO PROFILAKTYCZNEGO KORZYSTANIA Z MASAŻU LECZNICZEGO Z CZĘSTOTLIWOŚCIĄ RAZ NA 3-4 TYGODNIE.

 

Masaż medyczny 30 min - 80 zł

Masaż medyczny 60 min - 120 zł

Masseur doing massage on the back of woman in the spa salon. Beauty treatment concept.

Terapia bólów kręgosłupa obejmuje nie tylko masaż leczniczy kręgosłupa, ale też manipulacje stawów oraz wszelkie metody relaksacyjne mięśni przy kręgosłupie.

 

Masaż leczniczy kręgosłupa wykonuje się wtedy, gdy współdziałające z nim więzadła lub mięśnie przykręgosłupowe nie pełnią już swoich funkcji. W takiej sytuacji bowiem (albo w wypadku niesymetrycznej pracy po obu stronach kręgosłupa) kręgosłup traci stabilność, a dyski szybciej się niszczą. W tym momencie organizm dostaje sygnał alarmowy – ból pleców. Masaż leczniczy kręgosłupa ma za zadanie nie tylko zlikwidować napięcie w okolicach kręgosłupa, ale też wzmocnić osłabione mięśnie.

 

Masaż leczniczy kręgosłupa obejmuje nie tylko same okolice kręgosłupa (tj. plecy, barki oraz kark), ale też biodra i okolice kości krzyżowej. Cały zabieg trwa około 40 minut, a siła nacisku w czasie jego trwanie zależy od napięcia mięśni poddawanych masażowi, a także od wrażliwość pacjenta na ból. Masaż oscyluje na granicy przyjemnego bólu, tzn. takiego przy którym potrafimy się rozluźnić.

 

Terapia bólów kręgosłupa 40-60 min - 100-120 zł

Physical therapist doing lymphatic drainage for the legs

Drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny, przeciwobrzękowy) to specjalny masaż ręczny, który usprawnia przepływ limfy (chłonki). Poprawia krążenie krwi, niweluje obrzęki, a także pomaga pozbyć się nadmiaru wody z tkanek.

Masaż limfatyczny jest alternatywą dla masażu antycellulitowego. Drenaż chłonki jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych metod walki z cellulitem. Jest całkowicie bezbolesny, relaksujący, działa oczyszczająco na cały organizm. Najbardziej odczuwalne może być jedynie udrażnianie zablokowanych węzłów chłonnych, które początkowo mogą być bardziej tkliwe (wrażliwe na dotyk).

Masaż limfatyczny ma także zbawienny wpływ na obrzęki nóg. Szczególnie dobre efekty daje u osób które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w spalaniu uwolnionych toksyn i tłuszczów. Zalecany jest również w przypadku żylaków. Ponieważ poprawia krążenie jest bardzo wskazany dla kobiet wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia.

Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Drenaż limfatyczny pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. 

 

Sam masaż jest bardzo przyjemny, a przy tym działa terapeutycznie na nasze ciało. Wszystkie ruchy wykonywane są bardzo powoli, w tempie którym przepływa limfa przez nasze ciało. Z zabiegu wychodzimy zrelaksowani, bo pod jego wpływem wydzielają się endorfiny, które odpowiadają za uczucie odprężenia i zadowolenia.

 

Drenaż limfatyczny twarzy jest wykonywany w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Najczęściej korzystają z niego panie mające problem z zastojem limfy w górnej i środkowej części twarzy oraz okolicy oczu. Efektem zabiegu jest zmniejszenie obrzęku i lepsze ukrwienie skóry.

 

Ze względu na formę, drenaż może być wykonywany codziennie.

 

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu limfatycznego są przede wszystkim nowotwory, ostre stany zapalne i choroby zakaźne. Także; rozrusznik serca, angina, epilepsja, nerwica, menstruacja, ciąża.

 

Masaż limfatyczny twarzy 30 min - 80 zł

Masaż limfatyczny nóg 60 min - 120 zł

Masaż limfatyczny całego ciała 90 min - 180 zł

Fotolia_99534543_Subscription_Monthly_M

Masaże Prenatalne (dla kobiet w ciąży)

 

Czy kobieta w ciąży może korzystać z masażu?

Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu prenatalnego jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu:

 - barki, kark i szyja, 

 - grzbiet a szczególnie odcinek lędźwiowo-krzyżowy,

 - kończyny dolne i stawy kończyn dolnych.

W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup jest przeciążony. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu ( pogłębia się krzywizna dolnego odcinka pleców- lordoza lędźwiowa).

Przeciążenie mięśni i więzadeł kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach (obrzęk, zwłaszcza stóp i łydek).

To główne powody, dla których masaż u kobiet w ciąży jest wskazany.

 

 

Jaki typ masażu będzie najlepszy i jak często go stosować?

Biorąc pod uwagę zróżnicowane dolegliwości towarzyszące kobietom w ciąży, najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny masaż całego ciała. Najważniejsza jest tutaj systematyczność, która zapewni stymulację, wzmocni i odbuduje potrzebne tkanki. W kontekście profilaktyki masaż wskazany jest raz na tydzień. U kobiet w ciąży często odzywają się wady postawy, które w okolicach 10-12 tygodnia są już trudne do zniesienia. Od tego momentu rekomenduje się stosowanie masaży u kobiet w ciąży także z regularnością co najmniej raz na tydzień.

Najczęściej występujące dolegliwości w trakcie ciąży to:

 - ból pleców, karku, okolic kości krzyżowej oraz bioder promieniujący czasami na kończyny dolne. Wówczas wskazany jest masaż medyczny,

 - opuchnięte kończyny dolne (stopy, łydki, uda). Wskazany jest klasyczny masaż nóg oraz bioder,

 - ogólne przemęczenie, rozdrażnienie. Wskazany jest masaż relaksacyjny całego ciała.

 

 

Co daje kobiecie masaż w czasie ciąży?

Przede wszystkim lepsze samopoczucie – masaż kobiet w ciąży usuwa napięcie w mięśniach i ładuje organizm pozytywną energią. Powoduje on także lepsze krążenie, dzięki czemu jesteśmy spokojniejsi i mocniejsi. Regularny masaż klasyczny podczas ciąży pomaga się odprężyć, zmniejsza zmęczenie, a także łagodzi wszystkie dolegliwości bólowe, zwłaszcza pleców.

POCZĄWSZY OD 10-tego  TYGODNIA CIĄŻY ZALECAM REGULARNY MASAŻ Z CZĘSTOTLIWOŚCIĄ RAZ W TYGODNIU.

 

Masaż po urodzeniu dziecka (4-6 tygodni od porodu)

Ten typ masażu leczniczego pomaga szybko dojść do dobrej formy po porodzie i w sposób naturalny modeluje ciało. Dzięki niemu rozstępy spłycają się. Masaż sprzyja szybszemu obkurczaniu się skóry na brzuchu i minimalizuje skutki cesarskiego cięcia. Poza tym, powoduje, że mięśnie stają się mocniejsze, a mamy czują się odprężone i uspokojone. Masaż daje uczucie akceptacji własnego ciała i wewnętrznej równowagi.

 

Są jakieś przeciwwskazania?

Jeżeli chodzi o samą ciążę, to na pewno złym momentem na masaż jest pierwszy i drugi miesiąc. Poza nią są to choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca ciężarnych, a także niedokrwistość, jakiekolwiek stany zapalne czy też stwierdzone nieprawidłowości w przebiegu ciąży.  Dla bezpieczeństwa, masaż kobieta w ciąży powinna skonsultować ze swoim lekarzem.

Masaż zalecany jest od mniej więcej 10-12 tygodnia ciąży (co najmniej raz w tygodniu). Według najnowszych badań regularny masaż stóp podczas ciąży może skutkować lżejszym i szybszy porodem, a co za tym idzie- kobieta jest mniej wyczerpana, skraca się czas akcji porodowej.

 

Masaż 60 min - 120 zł

Relaxed young woman laying on massage table

Masaż klasyczny (szwedzki)

Masaż klasyczny jest kwintesencją najlepszych i najpopularniejszych technik masażu stosowanych na zachodzie Starego Kontynentu (z racji tradycji i dużej skuteczności jest bardzo często wybierany przez  klientów). Dynamiczna metoda lecznicza z głębokim uciskiem bardzo dobrze wpływa na organizm. W repertuar masażu klasycznego wchodzą między innymi: różnego rodzaju rozcierania, oklepywania, wibracje, piłowania, oraz techniki specjalne jak uciski z przesuwaniem lub ugniatanie z przesuwaniem.

 

Masaż szwedzki jest często polecany przez lekarzy pacjentom przemęczonym pracą fizyczną i umysłową, z wadami postawy oraz jako masaż leczniczy i profilaktyczny.

 

Zadaniem tego masażu jest przywrócenie naturalnego tonusu mięśniowego, zniesienie dokuczliwego napięcia kończyn, pleców i karku. Głębokie opracowanie mięśni wpływa bardzo korzystnie na metabolizm, poprawia się krążenie płynów ustrojowych.

Dzięki masażowi klasycznemu, osoba masowana ma później uczucie lekkości i miękkości masowanych miejsc. Na efekty trzeba poczekać, ale często już po pierwszym masażu różnica jest odczuwalna- mijają bóle mięśniowe, stawowe a także poprawia się komfort funkcjonowania organizmu.

 

MASAŻ KLASYCZNY STOSOWANY PROFILAKTYCZNIE (co 3-4 tygodnie)  W FORMIE MASAŻU CAŁOŚCIOWEGO PODNOSI OGÓLNĄ SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ I UMYSŁOWĄ. 

 

W stanach ciągłych napięć ( np: permanentnego stresu) masaż szwedzki przynosi natychmiastową i długo odczuwalną ulgę oraz ogólne odprężenie.

 

Masaż klasyczny całego ciała 60 min. 120 zł

Masaż ujędrniający, sportowy 60 min. 130 zł

Masaż antycellulitowy ( nogi, pośladki, brzuch ) 60 min. 130 zł

 

Istnieje również możliwość skorzystania z zabiegów 90 i 120 minutowych:

Masaż klasyczny 90 min. 180 zł

Masaż klasyczny 120 min. 240 zł

 

 

 

Close-up of chinese bubbles on young woman's back

Masaż bańką chińską to tak naprawdę zabieg wykonany sprzętem zrobionym z gumy. Odmiana bańki próżniowej wykorzystywana jest do leczenia stanów zapalnych mięśni, a także jednej z części kuracji antycellulitowej. Na potrzeby XXI wieku kobiety zmieniły hasło „bańki wyciągają z ciała chorobę” na „bańki wyszczuplają i niwelują cellulit”. O skuteczności ich działania wiadomo od 3000 lat. Masaże bańką chińską są w czołówce (gdy weźmiemy pod uwagę zależność skuteczności i popularności) zabiegów niwelujących „skórkę pomarańczową”. Taki zabieg radzi sobie z tkanką tłuszczową, a także powoduje lepsze ukrwienie tkanek.

 

Efekt masażu bańką chińską to przede wszystkim poprawa jakości skóry, zredukowany (w niektórych przypadkach nieistniejący już) cellulit, a także mniejszy obwód ciała poddanego masażowi. Do tej listy należy dodać smukłe uda i wymodelowane pośladki, dla których efekt opadania jest już tylko niemiłym wspomnieniem. Może być to alternatywa masażu antycellulitowego.

 

Częstotliwość masaży bańką chińską waha się między jednym a trzema w ciągu całego tygodnia (ważne jest, aby między nimi był co najmniej jeden dzień przerwy – wtedy powinniśmy unikać przegrzewania skóry, tj. sauny, solarium czy w okresie letnim długotrwałego przebywania na słońcu).Zalecamy zacząć od czterech tygodni po jednym masażu leczniczym na 7 dni, a potem zwiększyć ich liczbę do dwóch. Aby zobaczyć poprawę kondycji skóry, potrzeba serii co najmniej 12 masaży bańką chińską. Jeżeli widzimy postęp, warto zwiększyć liczbę do 16-20 zabiegów. Jeżeli nadal będzie nam mało, można serie kontynuować, ale z częstotliwością raz na 10 dni (4 zabiegi dodatkowe). Warto wykonać 2 serie w ciągu 12 miesięcy.

 

Masaż nóg i pośladków 60 min - 130 zł

Masaż nóg, pośladków, boczków, pleców i tyłu ramion 90 min - 180 zł

Masaż pleców   30 min - 90 zł